Zgłębij tajemnice Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

Poszukując miejsca na weekend warto wybrać się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i zgłębić historię XX. wieku ukrytą głęboko pod ziemią. Cofnij się w czasie wybierając się na eksplorację podziemnych tuneli i odkryj tajemnice systemu umocnień, który prowadzi przez liczne trasy zarówno podziemne, jak i naziemne. Kilometrowe trasy, warianty zwiedzania na życzenie oraz liczne eksponaty gwarantują dzień pełen wrażeń.

Wybierz się w podróż w czasie wraz z nowym Seatem Arona

Wybierają się do „MRU”, wygodę i bezpieczeństwo podróży na drodze do okolic Międzyrzecza zapewni nowy Seat Arona, który wyposażony jest w wiele elementów stanowiących duże wsparcie dla kierowcy, jak na przykład system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania czy elektrycznie sterowane lusterka boczne. Po przyjeździe i pozostawieniu auta na parkingu, wycieczka zabierze nas ponad 30 metrów pod ziemię – do żelbetonowego labiryntu poniemieckich schronów zbudowanego w latach 1934-1944. Dwie trasy otwarte dla turystów znajdują się w Pniewie i liczą 3 oraz 1,5 km długości, natomiast trasa licząca nawet do kilkunastu kilometrów, wytyczona poza trasą standardową, dostępna jest na tzw. Pętli Boryszyńskiej koło Boryszyna. W Pniewie możemy zwiedzić skansen sprzętu wojskowego, salę wystawową z licznymi eksponatami związanymi zarówno z historią, jak również z przyrodą MRU.

Przejażdżka drezyną, czołgi, wąskie przejścia i grube mury – to i wiele innych niespodzianek czeka tych starszych i młodszych na tej trasie, której pokonanie zależnie od naszych preferencji może trwać od godziny aż do 8 godzin. Fragment podziemnych fortyfikacji obejmuje również Rezerwat przyrody Nietoperek, który, z ponad 30 tysiącami osobników należącymi do 12 gatunków, jest największym zimowiskiem nietoperzy w Środkowej Europie. Po długim dniu spędzonym pod ziemią, miłą odmianą będzie skorzystanie z wygód Seata takich jak Media System Colour z ekranem dotykowym, głośnikami i Bluetooth. Już dziś wybierz się z Seatem w drogę w Twoim wymarzonym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *