Zgłąb historię hymnu Polski z Seatem

Eksplorując tereny Wielkopolski, nie sposób nie natknąć się na przesycone historią małe miejscowości. Na południe od Poznania znajduje się jedna z nich – bliska każdemu patriocie miejscowość Manieczki. To tu mieszkał i tworzył niegdyś oficer legionów włoskich i twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Odkryj bogactwo historii przemierzając szlaki w komforcie nowego, 7-osobowego Seata Tarraco, który zabierze całą rodzinę na niezapomnianą wycieczkę. Nowy Seat zapewni bezpieczeństwo podróży dzięki systemowi kontroli odstępu Front Assist i asystentowi pasa ruchu.

Szlakiem poety w wygodzie Tarraco

W drodze do Manieczek doświadczymy piękna wielkopolskiej wsi – rozciągająca się wokół płaszczyzna pól doprowadzi nas do parku w Manieczkach, gdzie skumulowane są atrakcje związane z Józefem Wybickim. Pierwsza z nich to miejsce, w którym stał niegdyś dwór Józefa Wybickiego, a teraz zobaczymy pamiątkowy głaz. Dworek, który został w 1781 roku zakupiony przez poetę, spłonął doszczętnie kilka lat po jego śmierci. W budynku, który oglądamy dziś, mieści się Muzeum Józefa Wybickiego. Wokół posiadłości roztacza się ponad 6-hektarowy park uwieńczony popiersiem Wybickiego.

Zespół dworski wraz z parkiem pełen jest pomników historii, takich jak kaplica pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w kształcie rotundy wystawiona przez samego generała Wybickiego, czy też głaz z tablicą z okazji 218. rocznicy urodzin twórcy hymnu narodowego. Pomnikom historii towarzyszą prawdziwe pomniki przyrody – trzy malownicze stawy, dwie lipy drobnolistne o obwodzie 290 i 300 cm, oraz inne, stare drzewostany. Park ukoronowany jest kopcem z figurą Matki Boskiej, który według miejscowej tradycji skrywa mogiły powstańców. Po długim dniu spędzonym na zwiedzaniu zespołu dworskiego, miłą odmianę i rozrywkę dla wszystkich zapewni nowy Seat Tarraco wyposażony w Media System Plus z kolorowym ekranem dotykowym, wejściem CD i głośnikami. Dla kierowcy komfort jazdy powrotnej umożliwi funkcja Full link łącząca smartfon z samochodem. Już dziś wybierz się z Seatem w drogę w Twoim wymarzonym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *