W kosmiczną przygodę Seatem Leon

Wyrwij się za miasto do wyjątkowego miejsca i odkryj nieziemską krainę – Rezerwat Meteorytów Morasko. Znajdujący się z dala od miejskiego zgiełku rezerwat przyrody to miejsce upadku meteorytu Morasko, który wylądował tu około 5 tysięcy lat temu. Kratery po meteorytach wypełnione są wodą i tworzą miejscowe stawy, pośród których prowadzi żółty szlak turystyczny. Porwij swoich najbliższych już w następny weekend na wycieczkę nie z tego świata nowym Seatem Leon.

Dzień za miastem z Seatem

Bezpieczeństwo podróży do tajemniczych terenów Moraska zapewni Seat Leon, a zostawiając auto na jednym z parkingów na Piątkowie, możemy oddać się eksploracji żółtego szlaku turystycznego. Szlak rozpoczyna się w północnej części miasta Poznania skąd wybierzemy się na kilkugodzinny spacer po malowniczym terenie Rezerwatu Meteorytów. Rezerwat porywa nie tylko swą niezwykłą historią, ale i bogactwem naturalnym i krajobrazowo-leśną naturą. Ten ponad 50-hektarowy teren umożliwia długie spacery zachwycając oprócz flory i fauny swoim zróżnicowaniem poziomu terenu, jako że na obszarze parku znajdziemy Górę Moraską będącą najwyższym wzniesieniem nie tylko rezerwatu, ale i całego Poznania.

Nieopodal znajduje się również małe jezioro polodowcowe o wdzięcznej nazwie „Zimna woda”. Miasto zadbało by turyści spacerujący po okolicy mogli świadomie przemierzać kolejne odległości. Prowadzący przez cały rezerwat szlak turystyczny opatrzony jest licznymi tablicami informacyjnymi przyczyniającymi się do edukacji zarówno mieszkańców, jak i gości. Po długim spacerze możemy rozsiąść się w wygodnych fotelach Seata Leon i oddać się komfortowi jazdy powrotnej. Dla dnia spędzonego na przyglądaniu się dzikiej naturze i lepszym zapoznawaniu się z kosmicznymi historiami miłą odmianą będzie skorzystanie z wygód tego komfortowego samochodu wyposażonego w nowoczesny Media System Colour z ekranem dotykowym, głośnikami i Bluetooth. Już dziś wybierz się z Seatem w drogę w Twoim wymarzonym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *