Śladami Piastów, na czterech kołach

W poszukiwaniu nowych przygód wybierz się śladami Piastów do kolebki polskości i poznaj historie dzielnych królów oraz legendy mężnych wojów zamieszkujących niegdyś średniowieczne grody. Odkryj bogactwo historii przemierzając szlaki historycznych władców w komforcie nowego, 7-osobowego Seata Tarraco, w którym zabierzesz dzieci oraz ich przyjaciół. To idealna przygoda na długi weekend zarówno dla pełnych energii maluchów, jak i ich rodziców.

Seatem Tarraco do Ostrowa Lednickiego

Okryta gęstym gajem wyspa czczona jako miejsce początku Polskiego chrześcijaństwa to właśnie Ostrów Lednicki, do którego przybywają rokrocznie liczni turyści. Bezpieczeństwo podróży do tych malowniczych terenów zapewni nowy Seat Tarraco stanowiący duże wsparcie dla kierowcy dzięki systemowi kontroli odstępu Front Assist oraz asystentowi pasa ruchu. Dzieciom górę radości już przed zwiedzaniem zapewni system z wbudowanym kolorowym ekranem dotykowym. Wejście CD oraz wbudowane głośniki już podczas jazdy umożliwią cofnięcie się do czasów Mieszka I, który właśnie w Ostrowie Lednickim przyjął w 966 roku chrzest, przyłączając Polskę do grona krajów chrześcijańskich. Po dotarciu do Ostrowa, który otrzymał status Pomnika Historii, warto przejechać promem na wyspę i zwiedzić ruiny palatium z X. wieku, a następnie odwiedzić tamtejsze Muzeum Pierwszych Piastów. Komfort jazdy powrotnej po długim dniu zapewni niezawodna, automatyczna klimatyzacja trzystrefowa Climatronic.

Pierwsza stolica w komforcie Seata

Kolejny dzień wypełnić może wycieczka po Gnieźnie odbyta w komforcie wygodnych foteli Seata Tarraco. Zaczynając nasze zwiedzanie w Muzeum Początków Państwa Polskiego, w tajemnice krainy Piastów wprowadzi nas fantastycznie przygotowany seans wideo, a dzieci będą zachwycone licznymi instalacjami i wspaniałymi eksponatami. Przejeżdżając do nieopodal znajdującej się katedry miniemy gnieźnieńską „Wenecję” i dotrzemy na wzgórze Lecha – do katedry sięgającej swoją historią początku historii Polski. Położony obok rynek zapewni nam wiele atrakcji na pozostałą część dnia. Po spędzeniu czasu w muzeach miłą odmianą będzie skorzystanie z wygód Seata Tarraco, takich jak wirtualny pulpit czy funkcja Full link umożliwiający bezpośrednie połączenie smartfonu z samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *