Seatem wjedź w idealny weekend

Szukając ciekawych miejsc na niedzielny spacer niezawodną opcją jest zamek w Kórniku i urzekające o każdej porze roku Arboretum Kórnickie. Ten zabytkowy kompleks stanowi Pomnik Historii, który rokrocznie odwiedzają tysiące turystów. Przyjazd do Kórnika nowym Seatem Leon to okazja na nową przygodę, a miejscowe udogodnienia, takie jak bogate zaplecze gastronomiczne oraz noclegowe, to gwarancja udanego pobytu.

Kórnicki czar

Ten zachwycający zarówno swoją architekturą jak i wnętrzem XIX-wieczny dom Działyńskich jest idealnie przygotowany pod zwiedzających, gdyż ma się w nim poczucie jakby jego właściciele dopiero z niego wyszli. Zamkowy klimat wycisza nas i powoli wprowadza w atmosferę sztuki gotyckiej i mauretańskiej Alhambry. Możemy podziwiać liczne zabytki z kolekcji zebranej przez długie lata, również podczas licznych podróży. Uwagę przykuwa drewniana posadzka wykonana z najcenniejszych odmian drewna, ze względu na którą założymy specjalne filcowe osłonki, które ochronią te wyjątkowe posadzki.

Zwiedzimy również Pokój Generałowej, który zamieszkuje legendarna Biała Dama, najsłynniejszy duch Wielkopolski. Jak głosi legenda, opuszcza ona o północy ramy swojego obrazu i udaje się na taras, gdzie dołącza do rycerza na czarnym koniu, udając się na przejażdżkę po zamkowym parku. Po zwiedzeniu zamku warto wybrać się właśnie do tego roztaczającego się na 30-hektarowym około zamkowym obszarze terenu. Jest to dostępna przez cały rok bogata kolekcja roślin drzewiastych, tych występujących w naszym kraju naturalnie, jak i wyhodowanych odmian ozdobnych obcego pochodzenia. Po długim spacerze po zamku i parku możemy rozsiąść się w wygodnych fotelach twojego Seata. Dla dnia spędzonego na oglądaniu zabytkowych dzieł sztuki miłą odmianą będzie skorzystanie z wygód Seata Leon, do których należy Media System Colour z ekranem dotykowymi, 4 głośnikami oraz Bluetooth. Już dziś wybierz się z Seatem w drogę w Twoim wymarzonym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *